تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
هواپیمایی ترکیش ایر

هواپیمایی ترکیش ایر اولین شرکت هواپیمایی ترکیه است که به عنوان هواپیمایی ملی و حامل پرچم این کشور فعالیت می کند. هواپیمایی ترکیش بعد از لوفت هانزا و ایرفرانس سومین ایرلاین بزرگ اروپا از نظر جا به جایی مسافر نیز به حساب می آید.

این ایرلاین که در سال ۱۹۳۳ میلادی به دستور کمال مصطفی آتاتورک تأسیس‌ شد، همواره در حال افزایش و توسعه تعداد مقصدها و ناوگان خود است.

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به عنوان بزرگ‌ ترین ایرلاین کشور ترکیه، اصلی‌ترین پیمانکار ترانزیت ورود و خروج مسافران هوایی از این کشور است که در فرودگاه آتاتورک مستقر و پروازهایی به بیش از ۲۰۰ فرودگاه بین‌المللی در جهان دارد.

هواپیمایی ترکیش با داشتن ۲۴۷ مسیر پروازی، چهارمین شرکت بزرگ دنیا از لحاظ مسیرهای پروازی نیز به شمار می ‌رود.

این شرکت هواپیمایی در سال 2014، چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ دنیا بر اساس تعداد مقصد شد و بیش از ۵۴میلیون مسافر را در این سال جابه جا کرد.

با گذشت 83 سال از تأسیس این شرکت هواپیمایی، ترکیش ایرلاینز توانسته تعداد ناوگان خود را از 5 فروند هواپیما به 300 فروند تا پایان سال 2015 برساند.

این شرکت که رتبه اول پرواز بدون توقف را در اروپا دارد، سال 2009 و 2010، به عنوان بهترین ایرلاین اروپای جنوبی انتخاب شد.

شرکت ترکیش ایرلاینز بر پایه جوایز داده شده توسط شرکت بین‌المللی Skytrax، در سال ۲۰۱۵بهترین خط هوایی اروپا و چهارمین خط هوایی برتر دنیا شد.

این شرکت هواپیمایی که بالاترین نرخ رشد را در میان شرکت ‌های هوایی جهان دارد، بخش مهمی از معروفتش به خاطر غذاهایی است که با الهام از غذاهای امپراتوری عثمانی در هواپیما سرو می کند.

برای خرید بلیط پروازهای خارجی و دیدن تاریخ پروازهای ترکیش ایرلاین به صفحه پرواز خارجی در فلایتیو مراجعه کنید.

حادثه در خط هوایی ترکیش ایرلاینز

در تاریخ ۲۵فوریه ۲۰۰۹، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷–۸۰۰خطوط هوایی ترکیه که از فرودگاه بین‌المللی آتاتورک عازم فرودگاه اسکییپول آمستردام بود، به هنگام فرود، در ۵۰۰ متری فرودگاه آمستردام سقوط کرد. در این حادثه ۹نفر کشته و ۸۴نفر مجروح شدند.

مقاصد

از فوریه ۲۰۱۵، ترکیش ایرلاینز مقصدهای پروازی خود را به ۲۸۰ فرودگاه در ۱۱۰ کشور جهان افزایش داده است. این در حالی است که ترکیش ایرلاینز با شرکت ‌های هواپیمایی دیگر هم توافق مقصدهای مشترک دارد.

در حال حاضر این شرکت هواپیمایی به 6 مقصد در قاره آمریکا، 37 مقصد در قاره آفریقا، 38 مقصد در قاره آسیا و 2 مقصد در قاره استرالیا و اقیانوسیه پرواز دارد.

ناوگان

اکنون، یعنی در سال 2016 کل ناوگان ترکیش ایرلاینز شامل 335 فروند هواپیما است.:: برچسب ها : بلیط هواپیما، بلیط، خرید بلیط هواپیما، خرید اینترنتی بلیط هواپیما، خرید آنلاین بلیط هواپیما، خرید بلیط چارتر، خرید بلیط سیستمی هواپیما، خرید بلیط خارجی، خرید بلیط ارزان هواپیما، بلیط ارزان هواپیما ,
ن : رها
ت : سه شنبه 1 اسفند 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)